(Total 1 Votes : 5 of 5)

نصب ویدئو پرژکتور

نصب انواع ویدئوپروژکتور ، نصب انواع پرده نمایش ، نصب پایه سقفی ، در کمترین زمان و بالاترین کیفیت توسط نصاب ویدئو پروژکتور - پرسنل فنی شرکت نصب پرده نمایش دستی و برقی

شایان ذکر است در ابتدای امر نصب دیتا پروژکتور و پرده نمایش کاری راحت به نظر برسد اما عدم توجه به جانمایی صحیح ویدیو در پروسه نصب ویدئو پروژکتور روبروی پرده تصویری ناگونیا و نامناسب خواهیم داشت .

لذا توصیه میشود برای نصب ویدئو پروژکتور از نصاب ویدئو پروژکتور استفاده نمایید. در خصوص هزینه نصب ویدئو پروژکتور عواملی مانند نوع دستگاه ، ابعاد پرده ، میزان کابل کشی و داکت کشی و .... تاثیر گذار است .

نصب ویدئو پروژکتور و نصب پرده نمایش 
نصب ویدئو پرژکتور و پرده نمایش شامل چند مرحله می شود :
1- نصب پرده نمایش 
2- نصب پایه سقفی یا پایه دیواری ویدئو پروژکتور
3- نصب برد هوشمند
4- داکت کشی و نصب کابل های تصویر

نصب پرده نمایش ویدئو پروژکتور :
برای نصب ویدئو پروژکتور در ابتدا بایستی پرده نمایش نصب شود که باتوجه به مدل پرده ای که تهیه شده قابلیت نصب به سقف یا دیوار را داراست .
در هنگام نصب پرده نمایش بایستی دقت شود ارتفاع به گونه ای محاسبه شود تا کاربر تسلت کامل بر روی تصویر داشته باشد. بطور مثال اگر نصب در یک مدرسه انجام می پذیرد ، بایست با توجه به قد دانش آموزان پرده در ارتفاع پایین تری قرا گیرد ویا در یک سالن همایش بزرگ پرده نمایش در بالاترین ارتفاع قرار گیرد.
اگر پرده نمایش دستی – دیواری باشد ، ارتفاع نصب پرده به گونه ای باشد تا کاربر براحتی بتواند پرده را بالا و پایین دهد ( پرده تا ابعاد 3*3)
در خصوص پرده نمایش برقی این محدودیت وجود نداشته و بسته به نوع محیط و کاربرد قابلیت نصب در هر ارتفاعی به نصاب پرده نمایش می دهد.
نصب پایه سقفی – دیواری ویدئو پروکتور  :
پایه های موجود در بازار دارای تنوع محصول زیادی می باشد که تنها تفاوت آن در نحوه اسمبل کردن قطعات پایه به هم و نیز وصل کردن پروژکتور به آن و در نهایت نصب به سقف یا دیوار می باشد که در قسمت پایه ویدئو پروژکتور بطور کامل در این خصوص توضیح داده شده است . 

بطور معمول برای پروژکتور های آموزشی برای یک پرده با ابعاد 2*2 فاصله ای در حدود 3 متر نیاز می باشد.
برای تعیین فاصله نصب ویدئو پروژکتور  تا پرده نمایش به 2 روش عمل میشود :
1- طبق جدول محاسباتی که هر کمپانی در دفترچه راهنمای نصب محاسبه کرده پایه را در فاصله تعیین شده تا پرده یا دیوار نصب  می کنند.
2- ویدئو پروژکتور را روشن نموده و اینقدر از پرده فاصله میگیریم تا عرض تصویر عرض پرده را بطور کامل پر نماید ، که در همان نقطه پایه را نصب می کنیم.
بعد از تعیین فاصله ابتدا قسمت نشیمن گاه پایه به سقف پیچ شده سپس قسمت دوم پایه که به پشت ویدئو پروژکتور وصل شده به قسمت اول پایه وصل میکنیم ( تمامی ویدئو پروژکتور های تولید شده دارای قسمت هایی جهت پیچ کردن پایه به پشت ویدئو پروژکتور را دارند )
نصب کابل برق و تصویر :
بعد از نصب پرده نمایش و ویدئو پروژکتور نوبت به کابل کشی ویدئو پروژکتور و کابل برق پرده نمایش ( پرده نمایش برقی ) میرسد.
ابتدا داکت نصب شده و بعد از آن کابل های تصویر ( HDMI – VGA – USB- LAN ) دورن داکت قرار می گیرد.